utorok 9. augusta 2022

Letné novinky kozmetiky Mary Kay :)

 Ahojte :)

Ako ste už mohli vidieť na mojom Instagrame, nedávno mi prišiel z Mary Kay balíček plný letných noviniek, s ktorými som sa s vami hneď podelila v stories. Viem, že to hovorím asi stále, ale Mary Kay je jedna z mála značiek kozmetiky, keď nie jediná, pri ktorej ma ich novinky vedia vždy neskutočne prekvapiť. Prídu vždy s produktami, ktoré som práve potrebovala, alebo sú to také prípravky, ktoré by mi ani len nenapadli, a pritom sú skvelé. :) Tentokrát som sa z nich tešila ešte o trochu viac, pretože som mala možnosť byť súčasťou aktuálnej Knihy o kráse, ktorú si môžete prelistovať aj TU, a nájsť v nej môj beauty tip k jednej z noviniek. :)
vľavo Revitalizačný peeling s jemnými zrniečkami, vpravo Telový krém

Ide o novinku, ktorá vlastne je aj nie je novinkou, pretože kolekciu Satin Body od Mary Kay už dlho poznáme, avšak tentokrát prichádza v sviežej verzii Fresh Waterlily, a obsahuje Revitalizačný peeling a Telový krém. Ak je vám známa predošlá Satin Body s bambuckým maslom, tak približne viete, akú vôňu produktov môžete čakať, avšak pri Fresh Waterlily je jemnejšia a sviežejšia. Oba prípravky tejto kolekcie som si zamilovala, pretože peeling mi krásne vyhladí pokožku, pričom obsahuje veľmi jemné zrniečka, ktoré mi neprekážajú, navyše zanechá pokožku hebkú a hydratovanú, takže nie je potrebné sa po sprchovaní ešte krémovať. Každopádne na veľmi suché miesta aj počas dňa používam telový krém, ktorý je hustý a konzistenciou je skôr ako telové maslo, takže pokožku poriadne premastí a hydratuje do hĺbky. Čo sa mi na tejto kolekcii páči najviac je to, že vôňa sa na pokožke drží ešte veľmi dlho, a častokrát sa zobudím s tým, že mi voňajú posteľné obliečky z toho, ako som sa večer sprchovala a natrela pred spaním. :)
Ďalšie novinky sú z kategórie dekoratívky, a hneď ako prvá ma zaujala nádherná Paleta očných tieňov v teplých tónoch, inšpirovaná západom slnka. Samé musíte uznať, že pri pohľade na odtiene tejto paletky sa vám vybavia hneď rôzne líčenia, ktoré by ste s ňou vytvorili. Už teraz sa teším, aké líčenie vám s ňou tu na blogu ukážem. Zatiaľ teda nebudem hodnotiť jej kvalitu, každopádne prvý dojem je skvelý, či už z vyhotovenia paletky, ale aj rýchleho otestovania tieňov na ruku, kedy som zistila, aké sú krásne maslové a pigmentované. Ak ste sa s nimi už líčili, určite mi dajte vedieť do komentárov, ako ste boli spokojné. :) 
V limitovanej edícii prichádzajú toto leto aj Tekuté rozjasňovače, v troch odtieňoch, vhodných pre každý typ pleti. Mne prišiel na testovanie odtieň Golden Horizon, ktorý má krásny zlatý nádych. Tieto typy rozjasňovačov používam buď zmiešaním s makeupom alebo krémom, a krásne vyzerajú rovnako tak na pleti, ako aj na pokožke, napríklad na dekolte, rukách alebo nohách, keď ich zmiešate s telovým mliekom. Ešte dávnejšie som takýto rozjasňovač používala aj ako očný tieň pri zemitom líčení, a vyzeralo to rovnako skvelo. Preto určite odporúčam tento univerzálny produkt, ktorý nájde využitie u každej z nás. :) Poslednou novinkou z dekoratívky je Gélový pololesklý rúž, ktorý prichádza v Mary Kay v dvoch odtieňoch - Subdued Nude a Downtown Brown (toto sú hotové jazykolamy :D ). Práve ten druhý tmavší mi prišiel na vyskúšanie a musím sa priznať, že spočiatku som bola mierne vystrašená týmto odtieňom, pretože mi pripomína časy, kedy mali naše maminy toľko rokov ako my, a nosili sa takéto hnedé rúže, ešte s výraznou kontúrkou okolo pier. :D Každopádne som skúsila a zostala som príjemne prekvapená, pretože rúž vôbec nie je tak silno pigmentovaný, práve naopak, ide skôr o taký jemný nádych hnedej s trblietkami, ktorý je ako stvorený k letnému zemitému líčeniu. Myslím, že do konceptu Mary Kay noviniek inšpirovaných západom slnka dokonale zapadol. :)
 Musím vám povedať, že pri tejto poslednej novinke som takmer skákala od radosti. :D Ide o Dvojkrokové hydratačné látkové masky, ktoré v tomto období svojho života naozaj potrebujem ako soľ. :D Podobný typ látkových masiek si z času na čas kúpim, pretože je to veľmi praktické, nemusíte si nič natierať na tvár, prípadne vám nezostane nespotrebovaný produkt v tube a tak ďalej. Jednoducho si masku aplikujete, necháte pôsobiť jej zložky, a potom zvyšnú látku vyhodíte. Mary Kay tento postup posunulo ešte o level vyššie, a vytvorilo dvojkrokovú masku, kedy si až v okamihu aplikovania tejto masky vytlačíte zložky (gélovú tekutinu) do suchej látkovej masky, a následne si ju nasadíte na tvár. Zabezpečíte si tak úplnú "čerstvosť" masky, ktorú necháte na pleti pôsobiť 15-20 min a následne si môžete zvyšný gél ešte rozotrieť na krk, dekolt alebo na ruky. Keď som zistila, že v balení je ich 8 kusov, tešila som sa ako malé dieťa pri Vianočnom stromčeku, a hneď som jednu skúsila. A musím vám povedať, že nosenie tejto masky, to je jedna báseň! :) Je chladivá, osviežujúca, vôbec ma nepáli ani pleť nesťahuje, a zanecháva ju hydratovanú, jemnú a sviežu. Už teraz ako píšem tento článok sa teším na to, že si ju večer aplikujem znovu. :)

Na záver tohto článku by som zhodnotila letné novinky Mary Kay opäť ako veľmi vydarené, pre každú z nich určite nájdem využitie, a keďže som vám zatiaľ mohla napísať iba prvé dojmy z nich, už teraz sa teším, ako každú z nich viac otestujem a poskúšam, aby som vám ukázala aj letné líčenie s novou dekoratívkou. :)

 Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :)

*Veronika

1 komentár: