streda 29. júna 2022

MAKEUP INŠPIRÁCIA: Líčenie na festival

 Ahojte :)

Ani tomu nedokážem uveriť, ale po dvoch rokoch od pandémie je toto leto konečne plnohodnotné a môžeme si ho užiť naplno pri cestovaní, dovolenkách a taktiež znovu zažiť hudobné festivaly, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia. Teším sa z toho aj preto, že vám môžem ukázať makeup inšpiráciu práve na tento typ udalosti, a ak ste doteraz netušili, ako sa nalíčite na blížiaci sa festival, tak vám tento článok možno trošku pomôže. Mne sa častokrát stáva, že hľadám inšpiráciu v nejakom type líčenia, a väčšinou nezvolím presne také isté aké nájdem, ale pomôže mi to od niečoho sa odpichnúť, naštartovať kreativitu, a potom vždy niečo svoje vytvorím. Poďme sa teda pozrieť, aké líčenie by som zvolila na festival ja, a verím, že sa ním necháte inšpirovať. :)


Základu líčenia, ktorým je makeup, korektor a púder sa nebudem nijak špeciálne venovať, pretože je to klasická rutina, ktorú používam aj na bežný deň a píšem vám o nej často. Avšak pri tomto festivalovom líčení som použila viac trblietavého bronzera nad lícne kosti, na spánky a čelo a taktiež aj na vrch nosa, aby som vytvorila opálenejší vzhľad pleti. Taktiež som nešetrila ružovou trblietavou lícenkou, pretože nie je nič krajšie, ako keď máte pri zasvietení slnečných lúčov rozjasnenú pleť. Pri festivalovom líčení si toho vieme naozaj veľa dovoliť, preto odporúčam produktami nešetriť. 


Pokračujeme na líčenie očí, pri ktorých som sa vybláznila najviac. Obočie som klasicky vyplnila hnedou ceruzkou, a na očné viečka som použila kombináciu žltého a zeleného trblietavého očného tieňa na vrchné viečko, ktoré som vyblendovala béžovým tieňom až pod obočie, a ružový očný tieň ako spodnú linku. Vrchnú linku som zvolila klasickú čiernu tekutú, a na záver som aplikovala čiernu maskaru. Už dlhodobo sa mi páči takýto color-blocking v líčení očí, kedy by človek očakával pri použití žltej a zelenej už len napríklad hnedú alebo inú zemitú farbu. Avšak mne sa veľmi veľmi páči to rozbitie ružovou, ktorá spraví líčenie výraznejšie a netuctové. Ak chcete skúsiť nejakú inú farebnú kombináciu, môžete pokojne použiť aj modrú alebo fialovú, prípadne svietivú oranžovú. Kreativite sa medze nekladú. :) 


Bodkou za týmto líčením je ružový matný rúž (ide o Srdiečkovú edíciu rúžov Mary Kay, ktoré sú fantastické!!! ). Odtieň rúžu som ladila k očnej linke, pretože som chcela líčenie skompaktniť. Ak by ste chceli, takto môžete líčenie pokojne zakončiť, avšak ja som v tento deň mala veľkú chuť sa hrať a vyblázniť, preto som si ešte na čelo nalepila kamienky, ktoré líčeniu dodali ten správny šmrnc. Lepila som ich lepidlom na mihalnice, jeden po druhom, tak prosím oceňte moju trpezlivosť (absolútne nie som trpezlivý človek pri takýchto piplačkách :) ), a áno, nemala som priesvitné lepidlo, tak som použila čierne (viete si predstaviť, aký to bol boj, aby to ako tak nebolo vidno! :D ). Nabudúce už jedine priesvitné lepidlo. :)

Na záver som si vlasy sčesala dozadu a zopla štipcom, po bokoch som vytvorila zapletané copíky, aby sa vlasy vonku a pri tancovaní netlačili do tváre. Viem si predstaviť použiť ešte viac bižutérie a možno aj viac kamienkov, ale to si ukážeme niekedy nabudúce. :)

Páči sa vám táto festivalová makeup inšpirácia?

Aké líčenie nosíte na festival vy?

Chystáte sa tento rok na festival? Aký to bude?

Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :)

*Veronika

1 komentár: