streda 15. júna 2022

Bezpečné slnenie s opaľovacím sprejom Nivea Sun Protect & Moisture

Ahojte :)

V minulom článku som vám písala o tom, ako chránim svoje pery proti slnku v týchto letných mesiacoch. V tom dnešnom by som sa rada povenovala základnej ochrane proti slnku, ktorú verím že nikto z nás nepodceňuje, ale nie je na škodu si ju aj túto sezónu zopakovať. :)

  Keď som si nedávno vyberala opaľovací krém na túto letnú sezónu, mojimi kritériami boli praktická aplikácia, výdrž, dobrý pomer cena/kvalita, a stredne vysoký ochranný faktor, pretože som už mala vytvorenú základnú vrstvu opálenia, a mám to šťastie, že som tmavý typ, preto sa moja pokožka nespáli ani nesčervenie, ale opáli sa hneď dohneda.

Pri obzeraní dostupných produktov mi padol zrak na Nivea Sun Protect Moisture - sprej na opaľovanie s SPF 15. Spĺňal všetky moje kritéria, navyše má krásnu typicky letnú dovolenkovú vôňu, a tak som neváhala a povedala som si, že ho skúsim. Z rady Nivea Sun sú dostupné aj oleje na opaľovanie, avšak neviem prečo, ale pri tých mávam taký pocit, že na mňa slnko viac páli. Ich SPF býva väčšinou tiež nízke, tak som dala prednosť klasickému opaľovaciemu krému v spreji.

Nivea Sun Protect Moisture s SPF 15 je určený pre všetky typy pokožky, poskytuje strednú ochranu pred slnkom, zároveň dodáva pokožke hydratáciu, nezanecháva pocit mastnoty, a je vodeodolný. Mne osobne najviac vyhovuje jeho aplikácia pomocou pumpičky, pretože povedzme si pravdu, natieranie sa pred opaľovaním nie je práve tá najpríjemnejšia činnosť, ktorú by sme si užívali. :) S rozprašovačom je ale aplikovanie opaľovacieho krému na celé telo a tvár rýchle a efektívne. 

Rovnako ako aplikáciu, hodnotím kladne aj kvalitu tohto opaľovacieho krému, pretože mi nijakým spôsobom pri nosení neprekážal, nezanechával mastné škvrny ani keď som sa obliekla, nemala som pocit mastnej pokožky, ale zároveň mi na tele vydržal niekoľko hodín aj po vyjdení z vody. Po opaľovaní som nemala žiadne červené spálené miesta, pred slnečným žiarením ma ochránil dostatočne, a pokožka bola naozaj hydratovaná a pekne opálená dohneda. Testovala som ho zatiaľ iba pri teplotách do 30 stupňov, a tak som zvedavá, ako obstojí pri vyšších teplotách v júli/auguste. Zatiaľ som s ním však veľmi spokojná a s kľudným svedomím vám ho môžem odporučiť, či už v nižšej alebo vyššej verzii SPFka. :)


Aké prípravky na opaľovanie máte najradšej?
Uprednostňujete vyšší faktor na celé telo, alebo iba lokálne na pleť?
Máte svoju obľúbenú značku slnečnej kozmetiky?

Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :)

*Veronika

2 komentáre:

  1. Niveu mám rada, je fajn, a myslim, že aj nejaké opalovaky som od nej už mala. Ale momentálne už druhým rokom používam Astrid suchý sprej na opalovanie a neviem si ho vynachválit. Fakt odporučam skusit.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Na tenhle opalovací krém od Nivei nedáme dopustit, zrovna jsme ho měli na dovolené a perfektně se roztírá. :)

    OdpovedaťOdstrániť