streda 1. decembra 2021

Ako po návrate zo zahraničia dostať pleť do poriadku - čo aktuálne používam? :)

Ahojte :)

 V dnešnom článku by som sa s vami rada podelila o tipy na produkty, ktoré mne osobne pomáhajú pri záchrane pleti po návrate z dovolenky. Už len samotné letisko, lietadlo, nosenie respirátora, hotelové uteráky a prípadne aj iná voda v cudzej krajine môžu mať negatívny vplyv na našu pleť. Je namáhaná, podráždená a takmer vždy sa mi stane, že sa vrátim domov s viacerými nedokonalosťami, už len z dôvodu, že si na dovolenku nenosím celú svoju skin care, ale iba to nevyhnutné. Avšak naopak, po návrate sa jej snažím dopriať extra starostlivosť  a prvý týždeň sa venujem aj rannej aj večernej rutine za pomoci viacero prípravkov. O ktorých hovorím, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. Možno sa vám ich bude zdať veľa, avšak pochopiteľne nie každý používam každý deň. :) 

ČISTENIE

Základom zdravej pleti je jednoznačne čistenie. Určite vám nemusím hovoriť, ako dôležité je každý večer odlíčiť  makeup. Ja na to už dlhšiu dobu používam micelárnu vodu Garnier Pure 3v1, ktorá mi vyhovuje, pretože v jednom ťahu odlíči makeup, odstráni nečistoty a pleť mi pekne zmatní a upokojí. Nie je potrebné ju oplachovať, avšak ja to robievam, pretože ako druhý krok vždy nasleduje dočistenie čistiacim gélom Mixa Anti-Imperfection na ktorý nedám dopustiť. Už mám asi 7.balenie a stále mi vyhovuje natoľko, že sa nechystám ho vymeniť. Pleť je po ňom dokonale vyčistená, svieža a matná, navyše pekne stiahne aj nedokonalosti a celkovo pleť upokojí.

Pri procese čistenia pleti zvyknem používať ešte doplnkové produkty, po ktorých siaham tak 2-3 krát týždenne (podľa aktuálneho stavu pokožky), väčšinou cez víkend, keď mám na moju skin care viac času. Momentálne mám obľúbené tuhé pleťové mydlo Foamie s aloe vera, ktoré pleť čistí a zároveň hydratuje. Vyhovuje mi, že stále ide o produkt, ktorý zanecháva pleť zmatnenú a pripravenú na ďalšiu starostlivosť. Dostala som ho od kamarátky, a spočiatku som bola voči nemu skeptická, pretože som si predstavila také klasické tuhé mydlá, ktoré pleť vysušovali a sťahovali, avšak toto od Foamie je skvelé. :)

Keď má moja pleť horšie obdobie, odzrkadlí sa to najmä na T-zóne, a preto zvyknem tak 1-2 krát týždenne siahať po pásikoch na nos Balea Clear-Up Strips. Už som skúšala rôzne, avšak tieto a ešte tie čierne s uhlím mi vyhovujú najviac. Odstránia čierne bodky na nose a vyčistia póry, takže aj makeup potom vyzerá nanesený oveľa lepšie (pri obnove pleti po náročnom období sa však príliš nelíčim, skôr pleť nechávam dýchať a nezaťažujem ju). Pásiky Balea Clear-Up nepoužívam dlhodobo, ale dávam si medzi aplikáciami prestávky, pretože pri častom používaní mi podráždia pokožku na nose a vznikajú mi červené žilky. Po takto dôkladne vyčistenej pleti nasleduje ďalší dôležitý krok:

HYDRATÁCIA

Hydratácia pleti je dôležitá tak ako zvnútra dostatočným pitným režimom, tak aj zvonku hydratačným krémom či sérom. Mojou obľúbenou dvojicou je už dlhšie Nivea Soft hydratačný pleťový krém a Vichy Minéral 89 hydratačný booster. Nivea je pre mňa osvedčená klasika, ktorá ma nikdy nezradí a nespôsobí na mojej pleti žiadne problémy, navyše táto z rady Soft je jemnejšia, nie je taká hutná ako klasická Nivea a preto nezanecháva na pleti mastný film, ale ľahko sa do nej vpije bez pocitu nánosu krému. Vichy Minéral 89 Booster som objavila už dávnejšie, avšak používať som ho začala asi iba pred mesiacom. Ide o riedky gél, ktorý pleti dodá okamžitú hydratáciu. Treba ho nechať troška dlhšie vstrebať, avšak výsledok stojí rozhodne za to. Pri pleti, ktorá je dehydratovaná z podmienok v lietadle, zo slnka, alebo kvôli iným nepriaznivým okolnostiam, je použitie hydratačného krému nevyhnutnosťou. Ja osobne si ho aplikujem v prvých dňoch aj niekoľkokrát denne.

DOPLNKOVÁ STAROSTLIVOSŤ

Keďže vplyv prostredia na našu pleť je dlhodobý, je potrebné okrem základnej starostlivosti od určitého veku pleti dodať aj špeciálnu starostlivosť na jej obnovu. Odkedy som sa zúčastnila tlačovej konferencie Mary Kay, na ktorej boli predstavené novinky Clinical Solutions (článok TU), veľmi ma nadchli a tešila som sa, kým ich začnem pravidelne používať. Ide o dvojicu Retinol 0.5 séra a Upokojujúceho a obnovujúceho mlieka. Produkty sa kombinujú spoločne, nakoľko retinol, ktorý prispieva k vyhladeniu vrások, pevnosti pokožky a zjednotenému tónu pleti, je pri prvej skúsenosti s jeho používaním náchylný k zvýšeniu suchosti pleti, a tak sa v prvých týždňoch mieša s Upokojujúcim mliekom, ktoré obsahuje rastlinné oleje (jojobový, kokosový, požltový a olivový) a taktiež glycerín a trstinový skvalán, ktoré tomuto vysúšaniu zabraňujú. Ja som si obľúbila toto mliečko používať aj samostatne na zjemnenie pleti a je skvelé! Proces retinizácie sa odporúča absolvovať 8 týždňov, čo je doba, za ktorú si pleť na dodávaný retinol zvykne. Priznám sa, že ja som v pravidelnosti trošku nezodpovedná, a tak si tieto prípravky aplikujem vtedy, keď si spomeniem, avšak nebojte, držím sa hesla: všetko s mierou. :) Kolekcia Clinical Solutions sa odporúča pre ženy vo vekovej kategórii 30+, a preto by bola aj skvelým darčekom pre kamarátku, staršiu sestru alebo mamu, prípadne sa pokojne obdarte aj samé, pretože my si to zaslúžime. :)

Ak by som mala zhrnúť to, čo na moju pleť funguje, keď ju potrebujem dostať do poriadku po namáhavom období, tak sú to tieto kroky:
1. dôkladné čistenie každé ráno a večer
2. hydratácia viackrát počas dňa
3. minimum ťažkého makeupu 
4. dlhodobá pravidelná starostlivosť
5. kvalitné osvedčené produkty (neriskovať v tomto období s novými)

Aké sú vaše tipy na osvedčené produkty na pleť?
Doprajete si po dovolenke extra starostlivosť?
Venujete sa pleti radšej pravidelne, alebo nárazovo keď to potrebuje?

Majte sa krásne :)


Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :)

*Veronika

2 komentáre: