štvrtok 9. mája 2019

Poznáte kozmetiku Ushuaya/Smyssly ? :)

Ahojte :)

Stretli ste sa už s českou  kozmetikou Ushuaya, ktorá však len nedávno zmenila svoj názov  na "prístupnejší" a výstižnejší Smyssly ? :) Ak áno, tak určite viete, že ide o prírodnú  kozmetiku, za ktorej zrodom stojí mama s dcérou, ktoré sa už roky snažili o vytvorenie produktov, ktoré by obsahovali čo najviac prírodných zložiek, a ich obaly  by boli recyklovateľné. A tak vznikla značka Smyssly, ktorá obsahuje viac ako 90% prírodných  zložiek (olejov, masiel, mletých perál, hodvábu, včelieho vosku...) a jej nádherné obaly sú z časti vytvorené zo zbytkových  materiálov.

Na svoje prvé testovanie  a zoznámenie sa so značkou Smyssly som si zakúpila 2 produkty, ktoré som považovala za také, ktoré určite využijem. Ako prvú som si kúpila Revitalizačnú micelárnu vodu, ktorú už aktuálne nájdete pod novým názvom Smyssly (ja som ju ešte kupovala v čase Ushuaya názvu ), a druhým produktom, ktorý som sa rozhodla skúsiť je Výživný balzam na pery. V poslednom čase je mi veľmi sympatická  každá kozmetika, ktorá svojim produktom nedáva názvy, ale balzam na pery je jednoducho balzam na pery, denný krém je denný krém atď. :) Človek sa v tom aspoň nestratí, a neviem ako vy, ale ja mám potom pocit, že sa výrobca zameral  viac iba na ten jeden konkrétny produkt  a nie na ďalších jeho 5 variant. :) Poďme sa teda bližšie pozrieť na tieto dva produkty  a na to, ako som s nimi spokojná. :)

Revitalizačná micelárna voda 125ml ( odkaz TU )
Micelárna voda je produkt, ktorý používam asi najčastejšie  z pomedzi všetkých prípravkov. Preto ju častokrát kupujem aj do zásoby, lebo viem, že ju určite spotrebujem. :) Pri výbere z ešte vtedy kozmetiky Ushuaya  mi preto ako na prvú padol zrak na túto micelárku. Musím povedať, že to čo na tejto kozmetike milujem sú balenia ! :) Tak dokonalé a pritom minimalistické  obaly som už dlho nevidela, a nebudeme si klamať, že aj to predáva. Micelárka sa nachádza v sklenenej  fľaštičke s dreveným  vrchnáčikom a zabalená je ešte do flisového  obalu s logom vyrazeným do kúska kože, ktorý je okolo balenia pekne zaviazaný. Navyše vo vnútri nájdete aj popis  so zložením micelárky. :) Toto je niečo, čo ja hodnotím veľmi pozitívne  a vytvára to vo mne skvelý pocit z konkrétnej kozmetiky. :) Fľaštička  síce nemá nejaké zúžené hrdlo, a tak si treba dávať pozor, aby ste z nej nevyliali viac ako treba, avšak nie je to niečo, na čo sa nedá zvyknúť. Samotná micelárka je neutrálna - bez parfumácie, cítiť v nej jednoducho len čistotu. :) K podrobnému zloženiu  sa nebudem vyjadrovať, pretože sa v ňom úprimne nevyznám, avšak pre tie z vás, ktoré to zaujíma, viete si ho pozrieť na oficiálnej stránke Smyssly po kliknutí na odkaz hore. Pre mňa je podstatné to, že mi dokonale odlíči  makeup po pár ťahoch tampónika, dokonca rýchlo odlíči aj vodeodolnú  maskaru a dlhotrvácne rúže bez akéhokoľvek drhnutia, no napriek tomu nie je mastná a olejová. Pleť je po nej svieža, čistá a hydratovaná. Micelárka slúži zároveň ako tonikum, takže si ju pokojne môžete na pleti nechať, ale keďže ja používam niekedy po odlíčení ešte čistiaci gél, tak ju aj zmývam. Nemám naozaj nič, čo by som jej vytkla, obľúbila  som si ju od začiatku pre jej krásne dizajnové  balenie, až po samotnú aplikáciu, kedy mojej pleti veľmi sadla. :) Mínusom však môže byť cena, keďže 24,50€ za 125ml micelárku je naozaj dosť. Odporúčam ju preto trošku zriediť  na tampóniku s vodou, aby vám dlhšie vydržala. :)

Výživný balzam na pery 5ml ( odkaz TU )
Balzamov na pery nemám asi nikdy dosť, a vždy keď mám príležitosť si nejaký kúpiť, tak to urobím. :) Preto druhým produktom, ktorý som si vybrala z kozmetiky Smyssly, je tento maličký výživný balzam ružovkastej  farby, ktorý vonia  trošku ako Lipo cukríky, ale nie príliš. :) Uložený je v malom drevenom  kalíšku, ktorý je taktiež ešte obalený flisom  a kúskom kože s vyrazeným logom. :) Nosím ho v kabelke aj spolu s týmto vrchným balením, pretože tak sa mi aspoň neošúcha. :) Samotný balzam je takej klasickej konzistencie, je skôr podobný tuhým  balzamom, avšak akonáhle do neho siahnete prstom a rozotriete na pery, tak sa rozplynie  a vstrebe. Ja som našťastie nikdy nemala problém s veľmi vysušenými perami, balzamy používam skôr ako prevenciu  a starostlivosť navyše, aby som vysušovaniu predchádzala a na to mi tento balzam od Smyssly bohato postačuje. :) Oceňujem jeho jednoduché zloženie ( len 4 zložky ) s prírodnými olejmi, maslom a včelím voskom, bez zbytočných aróm a chémie. :) Navyše opäť vyzdvihnem balenie, ktoré je ozdobou kozmetickej zbierky, poličky, nočného stolíka...a naozaj bola radosť  fotiť tieto dva produkty. :) Cena  je však opäť vyššia, takmer 16€ za 5ml balzam, čo je jediným mínusom  tejto kozmetiky, ak nenakupujete drahšiu kozmetiku. Ja si však myslím, že niekedy si treba spraviť radosť aj drahšími  vecami, či už je to v oblečení, v jedle alebo v kozmetike. Navyše ak viete, že to za to aj stojí a platíte za kvalitu, nielen za značku. :)

Stretli ste sa už s touto kozmetikou? :)
Máte nejaký z jej produktov doma? :)
Prípadne vás zaujal niektorý z tejto recenzie? :)

Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 

*Veronika

8 komentárov:

 1. Značka je pro mě úplnou novinkou, ale ty obaly jsou fakt parádní :-)
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovedám hneď na názov - nepoznám :) Ale som rada, že som spoznala! Obaly sú nádherné, celkovo je to skvelý nápad :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O kosmetice slyším poprvé, ale neuvěřitelně se mi líbí design :)

  Gabux | Poslední článek

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mne sa teda páčil viac jej pôvodný názov :)) A registrujem ju už dlhšie z časopisov, kde vždy vypichnú nejaký jej produkt, ale ešte som neskúšala :)

  OdpovedaťOdstrániť