utorok 28. mája 2019

BEAUTY TIP: domáca pleťová maska z Aloe vera :)

Ahojte :)

Keď som si domov priniesla túto veľmi známu rastlinku, považovala som ju iba za dekoračnú, prípadne som niekedy dávno čítala, že sa dá použiť na spálenú pokožku slnkom. Avšak keď som si o jej účinkoch  začala čítať viac, zistila som, že je to naozaj zázračný  pomocník. :)

Rozhodla som sa že ako prvú vyskúšam pleťovú  masku, keďže ako môžete vidieť Aloe mám ešte menšie, a musím chvíľku počkať, kým mi vyrastie až tak, že si dužinu  z jej listov budem môcť dať aj na pleť, aj na vlasy, prípadne vyskúšať aj iné spôsoby jej použitia. Najviac ma zaujímali účinky na pleti, pretože o nich som čítala naozaj hotové zázraky. Ak ste teda rovnako zvedavé  ako ja, tak čítajte tento článok aj ďalej a poviem vám o mojich skúsenostiach  s Aloe vera. :)

Čo sa týka starostlivosti  o rastlinku, stačí ju iba cca raz za týždeň (alebo keď bude mať suchú zem navrchu) poliať  troškou vody, a ona sa vám za to odvďačí stále novými a novými listami, v ktorých sa nachádza ten vzácny gél. :) Na fotke si môžete všimnúť, že mi už vyrastajú aj vedľajšie malé rastlinky vedľa hlavnej. :) Samozrejme, aloe vera  dokáže vyrásť aj oveľa väčšia, avšak v bytových podmienkach bohato stačí takáto črepníková verzia. :)

Na masku si vyberajte vždy hrubšie  listy, kde bude aj viac gélu. Postup  prípravy masky je veľmi jednoduchý, práve preto som si ju veľmi obľúbila, avšak výsledky  sú práve naopak o to lepšie. :) List odstrihnite  pri jeho koreni a dobre ho umyte  pod vodou. Potom ho buď nožnicami alebo nožom narežte pozdĺž  a dostanete sa tak ku gélu, ktorý má jemne mazľavú konzistenciu  a tak je dobré vyškrabať  ho malou lyžičkou alebo nechtom do nádobky.

Mne na celú pleť, krk a dekolt úplne stačí gél z 2 listov, keďže je riedky a dá sa pekne rozotrieť  po pleti. Ak vám v maske ostanú aj kúsky  aloe vera, je to úplne v poriadku a aj takéto si ich viete naniesť na pleť. Za pár minút maska zaschne  a trošičku budete cítiť ako vám pleť stiahne. Je to ale minimálne, keďže ju nanášame v tenkej vrstve. Takto aplikovanú masku môžete nechať buď úplne vstrebať, ja ju však po cca 30 minútach umývam čistou vodou a potom už na pleť nepoužívam žiaden ďalší produkt. Nosenie masky je pohodlné a príjemné, ja si ju nanesiem a potom napríklad upratujem, alebo robím bežné veci. :) Nanášam ju na celú tvár, krk a dekolt, dokonca ju môžete použiť aj na ruky, to už ale potom nie je také praktické a nerobievam to. :)

Po uplynutí 20-30 minút si masku z pleti zmyjem, vysuším uterákom a už tesne po aplikácii som si všimla, že pleť je zmatnená, úplne hladká  na dotyk, upokojí aj začervenanie  alebo malé nedostatky na pleti, dokonca som mala asi prvýkrát z nejakého dôvodu vyhádzané čelo, ktorého som sa nevedela zbaviť, a po použití masky z aloe vera sa vyrážky krásne vysušili, upokojili  a na 2.deň zmizli. :) Rozdiel po použití masky je viditeľný  už po prvom raze, a čím častejšie ju používate, tým je pleť krajšia a zdravšia. A to všetko v podstate zadarmo. :)

Určite časom vyskúšam ešte použitie aloe vera na vlasy  ako zábal, prípadne ako peelingovú masku na tvár, alebo sa zíde aj na leto, keby prišlo k nejakému spáleniu na slniečku. :)
Gél z aloe vera  nájdete samozrejme aj v lekárňach, kde ho viete dostať ako 100%, avšak ja mám voči takýmto produktom vždy predsudky, pretože ak si doma poctivo vypestujete rastlinku a "za čerstva" si z nej pripravíte masku, zábal alebo čokoľvek iné, tak to je rozhodne lepšie. Navyše máte z toho aj väčšiu radosť. :)

Skúsili ste už niekedy pleťovú masku z aloe vera? :)
Na aký iný spôsob ju používate vy? :)

Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 

*Veronika

2 komentáre:

  1. To je super nápad! Asi si teď koupím Aloe :D nikdy by mě nanapadlo, že se dá vlastně takhle z domova použít. To je fakt skvělý :)
    MyGoldenMind

    OdpovedaťOdstrániť
  2. A přesně v těchhle případech mě štve, že jsem na aloe alergická :( Ale vím, jak moc kouzelné jinak je :)

    Paulina, the moon child

    OdpovedaťOdstrániť