štvrtok 4. januára 2018

Moje dlhodobé skúsenosti s Eveline Cosmetics kondicionérom na nechty 8v1 - Aký naozaj je? :)

Ahojte :)

Dnešný článok bude trošku odlišný od bežných recenzií, pretože väčšinou ma nenapadne recenzovať produkt, ktorý používam dlhšie ako dajme tomu pol roka, alebo napríklad nie je novinkou, o ktorej mám záujem písať. Niektoré produkty však treba testovať naozaj dlho, ak chcete svojim čitateľkám priniesť dôveryhodnú a kvalitnú recenziu. :) Tak to bolo aj u mňa v prípade používania veľmi známeho kondicionéru na nechty 8 v 1 od Eveline Cosmetics. Poďme sa teda podrobne pozrieť na celý priebeh a moju skúsenosť s ním. :)

Kondicionér Eveline som našla na internete v čase, kedy som už mala plné zuby umelých  nechtov, vadili mi, nechcelo sa mi ich dorábať, a ako zástanca prirodzenosti  som si povedala, že nemôžem predsa do konca života nosiť umelé nechty a je na čase robiť niečo s mojimi vlastnými. Eveline som si objednávala cez notino.sk, kde ho nájdete za naozaj smiešnu cenu 2,90€ (12ml). Ak si pozriete celú ponuku tejto kozmetiky, tak zistíte, že sa zameriavajú hlavne na séra, spevňovače, kondicionéry...všetko, čo by malo podporiť  rast a zlepšiť kvalitu či už nechtov, vlasov, rias atď. 


Ja som však ostala iba pri kondicionéri  na nechty, ktorý som si objednávala niekedy v auguste, čiže ho používam už skoro 5 mesiacov  viac menej pravidelne. Aby som vám tak v skratke popísala, ako sa aplikuje, tak ide vlastne o kúry, v ktorých si počas 3 dní na nechty nanášate jednu vrstvu tohto laku, potom si všetky odlakujete, a idete odznova. Takto postupujete počas 1 mesiaca, potom si treba dať pauzu. Ide vlastne o to, aby kondicionér pôsobil každý deň počas tohto mesiaca, a navrátil vašim nechtom lesk, spevnil ich a podporil rast, pričom sľubuje očividné výsledky  aj pri naozaj zničených nechtoch. Pauza by sa mala dodržiavať najmä kvôli obsahu formaldehydu v kondicionéri, pri ktorom som spočiatku váhala, či si ho vôbec objednať, pretože som čítala o jeho škodlivých vplyvoch ( názor a postoj na túto látku si urobte každá svoj :) ), avšak nakoniec zvíťazila zvedavosť, či je naozaj taký skvelý, ako som o ňom čítala.


Začala som teda klasicky s kúrou  po dobu jedného mesiaca, kedy sa na mojich nechtoch nedialo  nič prevratné, dokonca som mala pocit, že mojim nechtom už asi nič nepomôže, avšak spozorovala som aspoň to, že nechty sa mi nelámali  tak ako dovtedy, neboli tenké a jemné ako papier, a nevznikali mi zádery. Ono vlastne tento kondicionér na vašich nechtoch vytvorí takú ochrannú veľmi tvrdú vrstvu, vďaka ktorej sú veľmi odolné a pevné. Lepší rast, ktorý som očakávala najviac, som však nespozorovala, a preto som pokračovala s kúrou aj naďalej, občas som ho použila napríklad aj ako podlak, na ktorý som naniesla farebný lak, a už potom podľa nálady som lak používala viac menej nepravidelne a rôzne.

Avšak asi po 2-3 mesiacoch som si všimla, že nechty mám dlhšie, oveľa oveľa pevnejšie, a takmer ako umelé, z čoho som sa veľmi tešila. Naozaj v porovnaní s tým, aké nekvalitné, lámavé a jemné boli dovtedy, to bol veľký pokrok, takže si viem predstaviť, že ak má niekto svoje nechty kvalitnejšie, tak výsledky s Eveline kondicionérom budú ešte viditeľnejšie a lepšie. :) Ľutujem, že som si svoje nechty neodfotila ešte úplne na začiatku pred používaním kondicionéru, a postupne počas používania, pretože tam by boli výsledky lepšie viditeľné ako iba z tohto môjho písania. :) Sama to nemám rada, ak na blogoch čítam recenzie, ktoré neobsahujú fotky  pred a po, prípadne použité na sebe, ale ak si prelistujete moje staršie články, tak si môžete všimnúť na fotkách zblízka, aké som svoje prirodzené nechty  mala niekedy, a aké teraz počas používania kondicionéru Eveline (foto nižšie). Nevravím, že sú to ukážkové nechty, ale pre mňa to je naozaj pokrok, pretože sa za ne konečne nemusím hanbiť. Nikdy v živote som nemala svoje nechty dlhšie ako cez brušká prstov, a tak som sa aj z milimetrového náznaku  pre mňa "mega dlhých nechtov" tešila. :)

po cca 2-3 mesiacoch používania Eveline kondicionéru 8v1
Doteraz som písala viac-menej v minulom čase, pretože kondicionér  Eveline má pre mňa jedno veľké a významné ALE.  Ide totiž o to, že som si jedného dňa povedala, že nechty mám už pekné, dlhé a pevné a kondicionér som prestala  používať. Od toho dňa sa mi začali lámať, štiepiť a vznikali mi zádery, takže som postupne o túto dĺžku nechtov prišla. Nevravím, že by boli tak nekvalitné ako na úplnom začiatku kúry, ale také tie najväčšie výsledky som dosiahla iba s pravidelným  každodenným lakovaním. Čo je škoda, pretože som prestala nosiť umelé nechty práve z toho dôvodu, že sa mi nechcelo niečo pravidelne používať, a teraz musím opäť pravidelne lakovať týmto kondicionérom. Mrzí ma, že keď ho prestanete používať, tak nechty začnú byť opäť slabé a lámavé a ich kvalita  neostane ani len počas pauzy medzi 2 kúrami. Možno ak by som Eveline  používala ešte dlhšie, tak by ostali moje nechty už kvalitné úplne, ale úprimne si nemyslím, že niekto dokáže mať takú trpezlivosť a lakovať každý deň jednu vrstvu laku, odlakovať a znova to isté dokolečka niekoľko rokov. :)

Ja sa však teším aj z mojich malých výsledkov, pretože pre mňa znamenajú veľa, a viem si predstaviť, že ak máte "normále" zdravé nechty, a chcete len niečo "doladiť", tak sa na Eveline kondicionér  8v1 môžete kľudne spoľahnúť. :) Mne bude však slúžiť možno ako taká prvá pomoc, alebo v prípade, kedy budem vedieť, že ma čaká nejaká udalosť, kde budem chcieť mať pekné nechty, tak už cca mesiac  vopred začnem s kúrou. :)

Na záver by som ešte zhrnula pár výhod  a nevýhod  Eveline kondicionéru 8v1, ktoré som počas celého 5 mesačného používania postrehla :

+ cena
+ veľké balenie, ktoré dlho vydrží
+ praktická aplikácia
+ nechty pôsobia upravene, vďaka lesku
+ viditeľné výsledky po cca mesiaci (nechty sú dlhšie, pevnejšie a nelámu sa)
+ počas kúry nehrozia zádery a lámanie nechtov
+ pekne vybieli konce nechtov

- mimo používania sa nechty opäť lámu
- pri prvých používaniach na nechtoch dosť páli
- vysušuje kožičku okolo nechtov
- obsah 2% formaldehydu
- "zaväzujúci" produkt, ktorý účinkuje iba pri dlhodobom a pravidelnom používaní

Máte skúsenosť s Eveline kondicionérom na nechty 8 v 1, alebo s iným produktom od Eveline cosmetics? Ako ste boli spokojné počas a po používaní daného produktu? :)


Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 


Majte sa krásne ! :)

*Veronika

11 komentárov:

 1. toto je úplná pecka. mamina mi ho odporučila a odvtedy mám nechty také dlhé ako už roky nie... momentálne mám pauzu, nepoužívam ho asi 2 mesiace, ale nechty sú stále kvalitné, nelámu sa, neštipia a sú stále dlhé... a stojí len pár €... toto je môj svätý grál... :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tiež používam lak od Evelyn a tiež mi vyhovuje. Nemám konkrétne kondicionér ale lak proti lámavosti nechtov.

  Ann´s Life

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No za mě teda děs, nemám ráda přípravky na nehty s formaldehydem.. vždyť to je příšerná složka. Normálně složení skoro neřeším, ale tohle mi teda nehorázně vadí :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hm, zaujimavé. Najprv čítam, že wau, to by bolo super na moje nechty, ale ako čitam dalej, tak zistujem, že by som nezvitazila. Donekonečna sa to používat nedá, ale asi ako taká kura pre významnou akciou by to mohlo byt fajn.
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mám doma stejný výrobek, ale od jiné značky. Já jsem ho používala hlavně v práci, aby se mi tak nelámaly nehty, na to byl ideální, ale z dlouhodobého hlediska to taky nezabíralo. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 6. S tímto nechtovím kondicionérom mám skúsenosti a som spokojná. Bola som celkom zúfala prežiť moje nechty boli vždy dlhé a pevné. Prišlo obdobie keď mi poriadne nerástli a neskutočne sa lámali. Tento lak som používala asi mesiac a pol a teraz mám nechty opäť dlhé a nelámu sa. Uvidím ako im to vydrží ale som šťastná!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mňa nepálil a aj po vysadení som mala krásne nechty, nevrátili sa mi slabé a štiapajúce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Formaldehyd vlastne zakonzervuje nechty. Po tom ako som sidala dole gélové bol ento kondicionér moja záchrana. Nepoužívam ho ako kúru ale ako podklad pod každé lakovanie. Nechty vydžia dlhšie nalakované a sú naozaj tvrdé ako umelé... Ale... neviem aký by bol ak by som ho prestala používať. Po použití páli.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja mám veľmi dobré skúsenosti s radom gélov na nechty od Gabriella Salvete. Používala som kalciový gél na nechty, spevňujúci a mali aj nejakú masku, ktorú som tiež mala, a bola som veľmi spokojná. Tiež nemám rada produkty, ktoré majú účinok len pri používaní daného produktu :) S týmto konkrétnu skúsenosť nemám, ale ako píšeš, ako prvá pomoc môže byť super :)❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ja mám s Evelin veľmi dobrú skúsenosť. Keď som začala tento lak použivať, až som zabudla na to, aké to je, keď mám zlomený nechet. A konečne mi vďaka nemu aj narástli dlhšie, keď sa mi hneď nedolámali. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ja som ho používala nejaký čas, bol skvelý! :) To mi pripomenulo že si ho musím opäť objednať, keďže som si konečne nechala narásť nechty a nejaká ta výživa sa zíde :) A ak ti môžem poradiť, pre zdravé nechty sú vynikajúce vitamíny z DM drogérie, Das Gesunde Plus Haar Vital Komplex :)

  OdpovedaťOdstrániť