nedeľa 24. novembra 2019

Starostlivosť od hlavy až po päty s kozmetikou AVON :)

Ahojte :)

V dnešnom článku by som vám chcela napísať o šestici produktov kozmetiky AVON, ktoré som si ešte dávnejšie mala možnosť vybrať z jesennej ponuky tejto značky. Ide o naozaj široký výber, pretože som sa tentokrát zamerala aj na dekoratívku, aj na prípravky na starostlivosť  o pleť, vlasy a telo. Tak poďme bez ďalšieho zdržovania na to. :)

STAROSTLIVOSŤ O TELO/PLEŤ/VLASY
AVON senses - sprchový gél s medom a gardéniou 250ml
Ak ste sa hneď na úvod zastavili pri tom, že neviete, čo je to gardénia, tak nie ste jediné. Ja som to tiež nevedela, ale keď som si o nej niečo hľadala na internete, tak som bola prekvapená, aká je to krásna kvetina. Voňať by mala podobne ako jasmín, tak som neváhala a tento sprchový gél som zaradila do výberu ako prvý. :) Popravde, viac z neho cítim silnú medovo-mliečnu  vôňu, čo mi však neprekáža. Sprcháč je konzistenciou naozaj krémový  a pokožka je po ňom jemná a vláčna. Avšak následnému natretiu pokožky telovým mliekom sa nevyhnete, pokiaľ máte suchšie  oblasti, pretože napriek tomu, že sprchový gél obsahuje olej  zo santálového dreva, pokožku veľmi nepremastí. Hodnotím ho tak priemerne, ani príliš nenadchne ani neurazí, takže 5/10. :)

AVON TRUE - hydratačný pleťový sprej s antioxidatmi 100ml
Ak by som mala o sebe povedať, na ktorých produktoch som v kozmetike závislá  a ktoré neváham kúpiť, aj keď ich mám doma už 10, tak sú to pleťové  a telové vody. Sú to také tie prípravky, pri ktorých neviete presne povedať, prečo a načo ich používate, ale je to jednoducho príjemné. :D Ak si napríklad takúto vodičku aplikujem  na pleť pred líčením, alebo naopak večer po odlíčení, tak mám pocit, že ju mám viac hydratovanú  a sviežu. Najlepšie využitie má však v lete, kedy si ju jednoducho zoberiem do kabelky a v prípade potreby aplikujem počas dňa. Pravdepodobne si ju teda ušetrím na horúce letné dni. :) Každopádne ju hodnotím  ale 8/10, kvôli dobrému rozprašovaču, praktickému baleniu a hlavne vďaka tomu, že nevytvára na pleti lepivý pocit. Môžem sa po nej bez problémov okamžite nalíčiť. Jeden bod som strhla kvôli jemne alkoholovej  aróme a druhý za to, že mám pocit, že občas ma mierne štípe na pleti, ale nie je to tak vždy.

AVON Advance Techniques - vyhladzujúce sérum na nepoddajné vlasy 30ml
Tento maličký zázrak je jednoznačne top  produktom z celého výberu. Už dávnejšie, keď som skúšala nejaké prípravky Advance Techniques, tak mi veľmi sadli a táto starostlivosť o vlasy patrí medzi moje obľúbené. Toto sérum má olejovú  konzistenciu, nanáša sa v malom množstve do dĺžok vlhkých  vlasov tesne po umytí a následne po vysušení nie sú také "rozlietané", ale krásne uhladené. Ja som si ho veľmi obľúbila, a keď si po vyfénovaní vlasy ešte vyžehlím, tak sú naozaj krásne hladké a jemné. Navyše veľké plus má u mňa aj za dokonalú  vôňu. Hodnotím ho jednoznačne 10/10. :)

DEKORATÍVNA KOZMETIKA
AVON The Big - vodeodolná kajalová ceruzka na oči, odtieň Boldest black
Takmer pri každom mojom líčení používam nejakým spôsobom linku  na oči. Či už ide o tekutú, ktorú nanesiem buď tenšiu prirodzenú, alebo hrubšiu výraznú, tak rovnako používam aj takúto mäkkú kajalovú  ceruzku, ktorú môžem rozotrieť  do stratena a vytvoriť tak prirodzenejší vzhľad. Trošku som sa obávala toho, že táto od Avon je vodeodolná, a nepôjde mi dobre odlíčiť, avšak nebol s ňou žiaden problém. Má to naopak výhodu, pretože sa vám neodtláča  na viečko a nerozmazáva. Čo je však malé mínus, ale nič nezvyčajné, že je veľmi mäkká  a láme sa. Treba ju vysúvať naozaj na milimeter, pretože ak ju vysuniete viac, tak sa okamžite zlomí. Má u mňa preto 9/10. :)

AVON mark - lak na nechty s gélovým efektom, odtieň Cerise-ly
Keď som si nedávno robila poriadok  vo svojich lakoch na nechty, až som sa zasmiala  sama sebe, pretože ak by som ich ukázala nejakému chlapovi, tak by povedal, že sú všetky rovnaké. :D Naozaj mám vo svojej zbierke iba odtiene ružovej  a červenej. Je to však tým, že iné naozaj nenosím a už som sa naučila neexperimentovať s inými farbami, lebo viem, že ich aj tak nosiť nebudem. :) Tento, ktorý mi prišiel od Avon  je super. Mám ho už doma v červenom odtieni, a tak som vedela, že aj tento bude skvelý. Stačí ho naniesť v jednej vrstve, má gélový  finish, rýchlo schne a dlho na nechtoch vydrží. Jeden bodík však strhnem za príliš dlhé štetinky  na lakovanie. Mne sa lepšie pracuje s krátkym aplikátorom, každopádne 9/10.

AVON TRUE - Power Stay matný tekutý rúž, odtieň Cant quit café
Ak sa vraví, že na záver to najlepšie, tak v tomto prípade to veľmi neplatí. Spôsobil to nesprávny  výber odtieňa, ktorý na obrázku vyzeral trošku teplejšie a prirodzenejšie, avšak keď som ho vyskúšala, tak na mne vyzeral príliš mŕtvolne. Viem si ho predstaviť na nejakej bledej pokožke k svetlým vlasom, avšak ja takéto odtiene nedokážem nosiť. :) Každopádne ak hodnotím iba jeho vlastnosti, tak sa mi páči krémová, taká priam až našľahaná konzistencia, praktické balenie aj aplikátor a sladká (presladená) vôňa. :) Viem si predstaviť, že ak by som si vybrala vhodnejší odtieň, bola by som spokojná, takže tu ostanem bez hodnotenia. 

Ak by som mala túto šesticu produktov AVON  na záver zhodnotiť, tak myslím, že som vo väčšine nešliapla vedľa a využijem ich pri svojej každodennej starostlivosti. Najviac som rozhodne spokojná so sérom  na vlasy Advance Techniques a hydratačnou pleťovou  vodou. :)

Máte skúsenosť s niektorým z produktov AVON?
Ktoré patria medzi vaše obľúbené? :)

Majte sa krásne :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 


*Veronika

4 komentáre:

 1. Z Avonu me v poslední době nic nezaujalo, ale ten odstín rtenky vypadá úžasně! <3

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Avon jsem vždycky měla ráda, poslední dobou mi vyhovují jejich masky na pleť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Od Avonu jsem už dlouho nic neměla, ale měla vždy jejich výrobky ráda :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť