sobota 24. februára 2018

Let´s talk: Výnimočnosť v nedokonalosti :)

Ahojte :)

Viete kedy naposledy som pridala na blog článok do sekcie "Let´s talk" ? Bolo to takmer pred rokom! Sama tomu nerozumiem, pretože som si myslela, že sa budem na blogu uberať aj týmto smerom, pretože mám rada diskusiu na rôzne témy aj na iných blogoch. Avšak bude to asi tým, že niekedy nie je toľko času ako by sme potrebovali, a ja som rada, ak stihnem pridať nejaké líčenie alebo recenziu, keďže môj blog je primárne beauty. :) Každopádne som rada, že som sa aj keď po dlhšej dobe dostala k ďalšiemu "kecaciemu" článku, tentokrát na tému, ktorú ste už asi pochopili z nadpisu: Výnimočnosť v nedokonalosti. :)
Prečo mi napadlo rozobrať túto tému a čo tým vlastne chcem povedať, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch. :)

V poslednej dobe mám pocit, ako keby sme žili vo veľmi povrchnej, umelej a materialistickej dobe. Už na nás neskáču "dokonalé" fotografie iba z časopisov a reklám, ale čoraz častejšie ich vidíme aj na internete, sociálnych sieťach a obľúbenom Instagrame, ktorý je podľa mňa naozaj topka v povrchnosti. :D Nevravím to však výsmešne  alebo prehnane, pretože našťastie sa na to dokážem pozrieť s triezvou  hlavou, ale bohužiaľ nie každý toto dokáže. A ja sa tomu ani nedivím, pretože moja generácia chvalabohu nevyrastala na sociálnych sieťach a pseudo dokonalosti  Instagramu. Avšak ak dnešné deti vidia na internete iba nastylované ženy, retuše, filtre, umelé mihalnice, nadpojené vlasy, napichané pery, pózy, ktoré majú za úlohu "oklamať" objektív foťáku a ukázať vás v tom najlepšom uhle, tak sa potom nemôžeme diviť, že to, čo je prirodzené  sa už nepovažuje za pekné, a ľudia začínajú viac oceňovať umelosť. Čo je podľa mňa veľmi smutné, nakoľko ja zastávam názor, že každý človek na Zemi je jedinečný  ! Zoberte si koľko ľudí je na svete, a žiaden nie je nikomu podobný. Dokonca ani dvojičky nie sú nikdy úplne totožné a niečo ich odlišuje. A presne to ja považujem za dokonalé. Nie sú to podľa mňa umelé kilometrové nechty alebo spomínané mihalnice a plastické úpravy, ktoré v konečnom dôsledku vyzerajú aj tak horšie ako prirodzenosť predtým. :D Je to práve naša odlišnosť  a často krát aj "nedokonalosť", ktorá nás robí výnimočnými, tak prečo sa ženieme za tým, aby sme vyzerali  jedna ako druhá?. :)

Keď som bola mladšia, tak som sa asi ako každý zaoberala svojim vzhľadom, stále som našla niečo, čo sa mi na mne nepáčilo, riešila som a porovnávala  sa s ostatnými. Avšak dnes, keď už som staršia, tak som sa naučila mať sa rada taká aká som a ako prirodzene  vyzerám, so všetkými svojimi "nedostatkami". Nevravím, že sa o seba netreba starať  a uspokojiť sa s mastnými vlasmi a neupravenosťou. Veď sama píšem beauty blog, kde sa snažím dať vám rady na dobré kozmetické  produkty na starostlivosť o pleť, líčenia a postupy, ktoré z nás spravia krajšie ženy. Avšak takým spôsobom, že nám vyzdvihnú a zvýraznia  našu prirodzenú krásu. Určite teraz nechcem klamať, že nie som rada, ak si spravím výraznejšie líčenie, alebo ak sa mi podarí spraviť nejakú peknú fotku na blog alebo Instagram, ktorá zožne veľa lajkov. :D Koho by to nepotešilo, však? :)

Priznám sa, že aj ja som si samozrejme kedysi prešla obdobiami  rôznych umelých nechtov, 3D mihalníc, farieb na vlasy, cvičení a riešenia stravovania. A viete na čo som po tomto všetkom prišla? Že najlepší recept  na spokojnosť so sebou je počúvanie  sa. Keď počúvate svoje telo, tak presne viete kedy sa máte napiť, kedy najesť a čo si dať jesť, cítite kedy máte veľa stresu, ktorý potrebujete odbúrať športom, prípadne čo vášmu telu chýba. A keď nájdete túto rovnováhu  a striedmosť vo vnútri aj navonok, tak zistíte, že to je tá správna  cesta. Nie je to ani tona mejkapu, ani fotenie sa hodinu vo fitku, aby sme ukázali akí sme super, ani robenie si neslušných selfie za cieľom mať čo najviac lajkov a odberateľov, ani iný podobný extrém. Je to zlatá stredná cesta, vďaka ktorej sa nebojíme vyjsť na ulicu medzi ľudí bez mejkapu. :) Je to ten pocit, kedy vám partner ráno po zobudení povie, aká ste krásna  a vy sa vtedy cítite oveľa lepšie ako nejaká tuctová slečna z Instagramu. To mi môžete veriť :)

Častokrát sa mi stáva, že ľudia  z môjho okolia, či už v práci alebo súkromí, na ktorých sa pozerám takmer dennodenne, mi len tak povedia, že nie sú spokojní so svojimi odstávajúcimi ušami, veľkým nosom, riedkymi vlasmi, stehnami, nejakou rečovou poruchou, prípadne tónom hlasu a podobne...A ja v tej chvíli iba nechápavo pozriem, pretože som si to v 90% ani len nevšimla, alebo vo zvyšných som to považovala za pekné  a výnimočné. :) Niečo, čo ich odlišuje od ostatných a robí ich zaujímavejšími  a v mojich očiach krajšími. :)

A prečo som sa rozhodla  napísať tento článok?
Pretože mám jednoducho pocit, že sa to v dnešnej dobe trochu preháňa  z honbou za "dokonalosťou", pritom my sa už úplne dokonalí narodíme. Či už je to s našimi na prvý pohľad "nedostatkami", sú to práve tie veci, ktoré nás robia výnimočnými. :) A mám ich ja, má ich môj priateľ, moji blízky a určite by ste ich vedeli vymenovať pár aj na sebe. :)

#vjedinecnostijekrasa
 Týmto článkom som rozhodne nechcela nikoho uraziť alebo zosmiešniť. Ide iba o môj s(ú)kromný názor, s ktorým niekto môže súhlasiť a niekto nie. V tom je taktiež naša výnimočnosť, že sa nám každému páči niečo iné a rozdielne  veci považujeme za pekné. :)

Mimochodom, téma výnimočnosti bude aj hlavnou témou jarnej beauty kampane drogérie DM, s ktorou sa budete môcť od marca  zapojiť nahratím svojej fotografie do súťaže  o vizáž a styling na zvýraznenie práve tej vašej výnimočnosti. :) Všetko to bude v spolupráci s Barborkou Yurkovič a skvelým Zootom. , a výherci budú až traja. :) Tak určite sledujte DMku či už na FB, alebo na ich samotnej stránke, kde sa o všetkých podrobnostiach čoskoro dozviete. :)

A čo pre vás znamená dokonalosť?
V čom ste práve vy dokonalé a výnimočné?
Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti v komentároch, a uvidíme, či sa zhodneme, a či bude prevažovať prirodzenosť alebo nie. :)
Teším sa na vaše postrehy. :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 

Majte sa krásne :)

*Veronika

4 komentáre:

  1. Zrovna dnes jsem se na sebe dívala do zrcadla. Neděli mám "den bez make-upu" (většinou), a fakt jsem si na určité retuše zvykla (korektor a dokreslení obočí minimálně) . Každá máme svůj ksichtík, a neměly bychom se bát použít jej :) .

    Příběhy z mlhy a éteru

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Krásny článok a myslím, že každý sme niečim výnimočný. :)

    OdpovedaťOdstrániť