utorok 30. januára 2018

Moja prvá skúsenosť so sadou na gél lak manikúru KONAD z professionail.sk :)

Ahojte :)

Ak čítate môj blog  dlhšie, alebo ma sledujete na Instagrame, tak ste si mohli všimnúť, že v poslednom cca roku prešli moje nechty  rôznymi spôsobmi úprav. :) Bolo obdobie, kedy som nosila umelé  gélové nechty, potom som si ich robievala sama, čo ma ale prestalo baviť a povedala som si dosť. Ale keďže boli po tomto všetkom veľmi jemné, lámavé a klasický lak na nich vydržal tak 2 dni (aj to možno preháňam), zamerala som sa na výživu  mojich prirodzených nechtov kondicionérom, o ktorom ste si mohli prečítať v nedávnom článku. Už tam som písala, ako ma nebaví používať ho neustále  a pravidelne, a ani som vtedy len netušila, že mi domov príde v rámci spolupráce  niečo, čo už nadobro vyrieši  celý môj "nechtový" problém. :)

Konkrétne ide o sadu značky KONAD  na gél lak manikúru z e-shopu professionail.sk, na ktorom okrem takýchto sad na gél lak môžete nájsť aj sady na UV gél, akryl, veľa lakov, ozdôb a pomôcok, avšak ja určite na prvú skúsenosť odporúčam  takúto kompletnú sadu, pretože mne osobne to bolo veľkou pomocou, že mi prišlo všetko potrebné a nemusela som premýšľať nad tým, či mi nebude ešte niečo na vytvorenie gél lak manikúry chýbať. :) Rada by som vám v pár krokoch  napísala, ako som si pomocou nej nechty upravila, pretože to bolo veľmi jednoduché, a na záver zhodnotím, ako som všeobecne s gél lakom spokojná. :)


Základom je dobrá LED lampa, vďaka ktorej vám gél lak dobre vytvrdne. Táto KONAD ma prekvapila svojou veľkosťou  a dizajnom, pretože som si predstavovala takú klasickú veľkú lampu, do ktorej sa vám zmestila celá dlaň a bolo v nej teplo. :) Naozaj oceňujem takúto praktickú  LED lampu, pretože nielenže si ju viete ľahko preniesť kam treba, ale je aj na pohľad veľmi pekná. Zapína sa dokonca dotykom  na logo KONAD, kedy svieti 20  alebo 40 sekúnd. Bola som zo začiatku skeptická, či za tak krátky čas stihne gél lak vytvrdnúť, ale na počudovanie áno, a poriadne! :) V lampe som necítila ani príliš teplo, nakoľko je takáto "otvorená", a nemám jej vôbec čo vytknúť. :)


Keďže mne sa najviac páči na mojich nechtoch červený  lak a nosím ho najčastejšie, vybrala som si zo širokej ponuky na stránke professionail.sk práve nádherný červený scarlet. :) Okrem neho som však v sade mala klasický base gél, ktorý slúži ako podklad (tento trošku zapácha), následne sa nanáša farebný gél lak (červený je sýty a stačí ho dať v jednej vrstve) a na záver top coat  gél (hustejšej konzistencie), ktorý nechtom dodá krásny lesk. Odporúčam si podrobne preštudovať návod, ktorý vám príde pribalený k sade, a držať sa ho, pretože vtedy docielite najlepšie výsledky. Avšak nemusíte sa obávať niečoho komplikovaného, pretože celý postup  je veľmi jednoduchý a rýchly. :)


Pri lakoch ma prekvapila ich veľkosť, každý má 10 ml, čo je naozaj dosť a na veľa použití. Záleží však od toho, ako veľa si ho aplikujete, a akú hrúbku nechtov chcete mať. Ja som napríklad na ľavej ruke použila hrubšiu vrstvu  gélu a na pravú tenšie vrstvy, aby som si vedela odsledovať, aký vplyv  to bude mať na výdrž gél laku. :) Určite vás o tom budem informovať na Instastories, ako dlho mi gél lak vydržal neporušený. Zatiaľ je to tretí  deň od aplikácie, a nechty vyzerajú presne tak ako po nej, čo je naozaj super! :) Verím, že gél lak bude iba odrastať  a nie sa šúpať dolu. :)


Sada KONAD obsahuje aj malý olejček  na ošetrenie nechtov po aplikovaní gél laku. Niežeby bol gél lak nejak agresívny, v porovnaní napríklad s umelými nechtami je to veľký rozdiel, pretože nechty zbytočne nepilníkujete, nepoužívate lepidlá, nechty v lampe nemusíte mať pol hodinu ale iba cca 2 minúty atď. Avšak pred samotnou aplikáciou gél laku sa odporúča nechty zmatnieť  blokom a pozatláčať kožičky, takže ja som napríklad mala okolie trošku suché a takýto olejček mi padol vhod. :) Tento navyše krásne vonia, vo vnútri má malé kvetinky, a rozotrela som si ho po čase aj po zvyšku rúk, aby mi voňali. :)


Na spomínane očistenie  vašich nechtov ešte pred aplikáciou gél laku sa používa Cleaner, ktorý je taktiež pribalený v sade. Druhá fľaštička je kozmetický acetón, ktorý slúži na odstránenie  samotného gél laku alebo zvyšku. Ten som ešte nepoužila, pretože takto upravené nechty mám iba pár dní, a sama som zvedavá, ako sa s ním bude pracovať, pretože som na toto odstránenie gél laku videla pár videí, a vyzerá to trošku náročnejšie ako klasické odlakovanie bežného laku na nechty. Avšak posúdiť to ešte neviem, a napríklad mne sa aj pri normálnych lakoch červenej alebo bordovej farby stávalo, že som ešte 3 dni mala červené prsty, takže by som nebola prekvapená. :D


Poslednými produktami v sade KONAD boli pomôcky  na prípravu nechtov, konkrétne brúsny blok  na zmatnenie nechtov, ružové drievko  na zatlačenie kožičky a vatové tampóny  na použitie Cleanera a odstránenie prachu a mastnoty z nechtov. Naozaj v tejto sade nájdete všetko, čo potrebujete, a ak si všetky vecičky pred aplikáciou porozkladáte na stôl okolo seba, tak sa nemusíte báť, že by ste pre niečo museli ešte odbehnúť. :)


A na záver to najpodstatnejšie, a to je samotný výsledok. :) Ja sa musím priznať, že som na začiatku neverila, že gél lak môže byť takýto skvelý, a že sa mi tak zapáči. Hlavným plusom  je u mňa to, že mi nechty spevneli  vďaka vrstve tvrdého gélu, nerobia sa mi tým pádom žiadne zádery, nechty sa nelámu, nemám potrebu do nich "rypkať", a tak mi konečne aj narastú dlhšie  ako ich mám bežne. :) Toto považujem ja za najväčšiu výhodu, avšak nesmiem zabudnúť spomenúť aj dokonale  nalakované nechty, ktoré vydržia tak ako si ich spravíte, ešte niekoľko dní, čo je s bežným lakom doslova nemožné. Gél lak ostane rovný, lesklý, bez bubliniek a nejakých stôp od otlačenia, pretože v lampe vám tak rýchlo  zaschne, že ihneď po dokončení môžete ísť robiť čokoľvek a nemusíte čakať pol hodinu, kým vám dokonale zaschne a triasť rukami len aby už zaschol, lebo chcete ísť niečo robiť. :)


Sade KONAD a celkovo gél laku  nemám vôbec čo vytknúť, gél ma v lampe nepálil, aplikácia  bola veľmi jednoduchá a rýchla a výsledok je priam dokonalý ! :) Už teraz sa idem popozerať aj po iných farbách  lakov, pretože gél lak sa stane na dlhú dobu môj verný kamarát. :)

* Ďakujem professionail.sk za spoluprácu a možnosť testovania tejto skvelej sady na gél lak manikúru, ktorú budem len a len odporúčať :)

Aké sú vaše skúsenosti s gél lakom?
Nosíte umelé nechty alebo svoje?
Chodíte na manikúru do salónu, alebo to zvládate aj doma? :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 


Majte sa krásne :)

*Veronika

10 komentárov:

 1. Vyzerá to na tvojich nechtoch veľmi pekne, len ja nakoľko si nechty nemaľujem by som to vôbec nevedela využiť, jediné čo robím je, že si ich ostrihám, aby nenarástli dlhšie ako pol milimetra....inak sa mi zle hrá.
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sada se mi líbí, ale škoda. Nejvíce mě právě zajímalo, jak se lak sundává. Já nosím svoje nehty nalakované obyčejným lakem a už jsem se po nějaké lampě dívala. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hmm no ja som tieto Konad gel laky použíala asi trištvrte roka a nechty mi zničili až tak, že mi zliezli :( som o tom robila aj videjko ako som si ich dala znovu dokopy. Teraz používam shellac CND a vidia sa mi byť oveľa lepšie :)
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já pořád sháním nějaký gel lak, tak děkuji za tip :)

  ELIS MINAROVÁ

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Gel lak som ešte neskúšala. Mám také obdobia, že nosím buď stále umelé nechty alebo len svoje prírodné. Na umelé som chodila do salónu, ale odkedy si sestra chcela robiť kurz na modelovanie nechtíkov, naučila som sa to popri nej, a keď mám chuť na umelé, spravím si ich sama. Je to ale dosť pracné a zaberá to kopu času, tieto gel laky sa mi ozaj páčia ! ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Musím se přiznat, že v úpravě nehtů jsem tak trochu ostuda a moc o ně nepečuji. Gel lak jsem možná jednou zkoušela, ale už nevím od jaké značky to bylo. Momentálně laky nenosím vůbec, protože na ně nemám čas :-)
  SimonetaBlog

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Taktiež som už pokukovala po tejto sade, len mám doma klasickú sadu na gélové nechty a veľmi veľa lakov, no v poslednej dobe si nechty takmer vôbec nelakujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Obdivujem ženy, ktoré si vedia urobiť perfektnú manikúru. Mne sa to nie vždy podarí a potom som z toho smutná. :D

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Gel lak jsem ještě nezkoušela, ale v budoucnosti bych určitě chtěla:). Moc pěkný článek!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Krása! :) Ja som tento set obdržala tiež, ale ten gél mi nejak na nechtoch vadí.. určite však chystám recenziu :)

  OdpovedaťOdstrániť