utorok 9. januára 2018

Jednoduché neutrálne líčenie technikou cut crease :)

Ahojte :)

Ak sa pohybujete v beauty "blogosfére" už nejakú dobu, tak určite vám pojem cut crease nemusím vysvetľovať. Ale pre tie z vás, ktoré si nie sú isté, ide vlastne o štýl líčenia očí, pri ktorom nedbáte na plynulý prechod  farieb medzi tieňmi, ale práve naopak ich "seknete" a vytvoríte ostrý prechod, hlavne v oblasti očnicového oblúka, ktorý si takto definujete a tým dokážete napríklad aj opticky zväčšiť oči a vytvoriť nezvyčajné líčenie. Ak navyše použijete aj kontrastné  farby, cutcrease vytvorí na vašich očiach naozaj umelecké dielo. Samozrejme všetko chce cvik a postupnosť, preto by som vám dnes v mojom článku rada ukázala taký ľahký jednoduchý  cutcrease, ktorý môžete nosiť napríklad aj na bežné dni, prípadne ním začať, ak si netrúfate na výraznejší.

Inak ani neviem prečo som toto líčenie  nazvala slovíčkom "jednoduché", pretože ono až také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá, nie je. :D Chce to trochu cviku, aby ste vedeli dobre definovať ten svoj očnicový oblúk, a potom aj to, aby ste túto "linku" správne nasmerovali a nevytvorili si dojem smutných očí. Odporúčam aj zadovážiť si dobré tenké štetce, ktoré vám uľahčia prácu a pri očných tieňoch  by som volila do záhybu kľudne klasické (prípadne aj tekutú linku, s ktorou pôjde ľahšie vytvoriť pekná línia), ale na zvyšok celého očného viečka určite maslové až krémové, pretože s nimi vám vznikne lepší prechod  a lepšia línia ako s práškovými, ktoré sa vám spoja aj keď nechcete, tak ako uvidíte aj na líčení na fotkách. :)

Ďalšou mojou radou je, aby ste koniec  linky, ktorú si vytvoríte v očnicovom oblúku viedli dohora  a nie dolu, pretože mne osobne sa to veľmi nepáči  ak si napríklad potom spravíte aj klasickú čiernu linku, ktorá smeruje dohora a táto by smerovala dolu. Avšak 100 ľudí - 100 chutí. :)

Do budúcna by som volila určite sýtejšie  a hlavne konzistenčne krémovejšie  tiene, než aké som zvolila pri tomto líčení, pretože by aj na fotkách lepšie vynikli. Avšak ako ozvláštnenie každodenného  líčenia sa mi táto cut crease technika páči. :) I keď pri mojich očiach som musela zvoliť hrubšiu  čiernu linku, pretože bez nej vyzerali s touto technikou ešte väčšie ako v skutočnosti sú, a preto by sa cut crease hodil pre malé  oči. :)


Čo vravíte na techniku líčenia očí - cut crease ?
Vyskúšali ste ju už niekedy, prípadne ju po prečítaní tohto článku pôjdete skúsiť? :)
Napíšte mi do komentárov aj to, aký spôsob líčenia očí je váš najobľúbenejší. :)

Ak ste sa ešte neprihlásili na odber, určite tak urobte, aby Vám nič neuniklo, napravo na blogu v sekcii "ODBER BLOGU", tlačidlom "Sledovať" :), alebo na mojej FB stránke, alebo Instagrame. :) 


Majte sa krásne ! :)


*Veronika

11 komentárov:

 1. Líčenie vyzerá skutočne zaujímavo. :-) O tomto štýle líčenia počujem prvýkrát, niekedy to možno vyskúšam. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nikdy jsem tuhle techniku sama nezkoušeli. Vypadá dobře a často jsem ji vídala třeba na facebooku, ale asi ji na svých očích úplně nepotřebuju :D nicméně Čím častěji koukám na tvé líčení tím častěji mám pocit, že i sebevětší "blbost" v líčení by ti slušela :)

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vynikajúce líčenie, veľmi sa ti vydarilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tenhle typ líčení teď vidím dost často, ale vůbec jsem neměla tušení, že má i svůj název. Takový způsob se mi moc líbí, líčení vypadá hezky, ale ještě jsem ho nezkoušela. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásný jemný cutcrease <3 Já ho dělám hrozně ráda, vypadá to složitě, ale není a je to moc hezké :) Takže co se týká líčení očí je zrovna cutcrease jedno z mých nejoblíbenějších <3

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Poznala som len názov, ale nevedela som, ako presne to vyzerá. Skúsim zajtra do práce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pár krat som ho skúšala, a celkom sa mi to aj páči ! :-) ty si zvolila veľmi príjemné farby líčenia :-) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi pekné líčenie! :) Vyzerá náročne,ale myslím,že by som to aj zvládla!:)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Krásné líčení, vypadá fakt super ... ještě jsem nic takového nezkoušela :)
  Petra z blogu www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť